Buradasınız: Home » CİMNASTİK » Cimnastiğin altın çocukları yine zirvede  

Cimnastiğin altın çocukları yine zirvede  

Cimnastiğin altın çocukları yine zirvede   

 

İtalya’nın Ancona şehrinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda milli takım adına mücadele eden Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarılı cimnastik sporcuları kazandıkları 2 altın, 1 gümüş madalya ile yine büyük bir başarıya imza attı.

İtalya’nın Ancona şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’na 22 ülkeden sporcular katıldı. Şampiyonada Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başarılı sporcuları Ayşe Begüm Onbaşı, Mehmet Ercoş ve Deniz Şahin de milli takım için ter döktü. Başarılı performanslarıyla şampiyonda göz dolduran genç sporcular, elde ettikleri derecelerle de tüm ülkenin gurur kaynağı oldu. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübünün altın kızı Ayşe Begüm Onbaşı 15-17 yaş kategorisinde zirveye ulaşarak tüm Avrupa’ya milli marşımızı dinletti. Çiftlerde de 15-17 yaş kategorisinde Ayşe Begüm Onbaşı-Mehmet Ercoş ikilisi gümüş madalya kazandı. İkili Deniz Şahin ile birlikte yarıştıkları trio kategorisinde de Avrupa Şampiyonu oldu.
Başkan Ergün sporcuları kutladı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, yeşil-beyazlı sporcuların milli takım formasıyla elde ettiği başarılı derecenin ardından mutluluğunu sosyal medya üzerinden paylaştı. Başkan Ergün sosyal medyadaki kişisel hesabından sporcuları kutlayarak, “Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda 2 altın, 1 gümüş madalya alarak bizlere büyük bir gurur yaşatan sporcularımız Ayşe Begüm Onbaşı, Mehmet Ercoş ve Deniz Şahin evlatlarımı tebrik ediyorum” dedi.

0 Paylaşımlar

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com