Buradasınız: Home » Basketbol » CBL Ankara’da yeni sezon fikstürü belli oldu

CBL Ankara’da yeni sezon fikstürü belli oldu

CBL Ankara’da yeni sezon fikstürü belli oldu

CBL Ankara Kurumlararası Basketbol Ligi’nde 2019-2020 sezonu 24 Kasım Pazar günü oynanacak maçlarla start alacak.

Yeni sezonda ligde mücadele edecek 22 takımın temsilcileri ile birlikte CBL Ankara Kurucusu Ersin Eroğlu, CBL İstanbul kurucusu Emre Atalay, CBL Ankara Ligi Disiplin Kurulu Başkanı, Ankara Barosu Spor Hukuku Başkan Yardımcısı  Av. Serhan Özdemir, TBF Yetkilisi Borga Aydoğdu ve Ankara Basketbol İl Temsilciliği Yetkilisi Nihat Kamber’in katıldığı lig kurulu toplantısı Kavaklıdere Tenis Kulübü’nde gerçekleştirildi.

Yaklaşık 100’e yakın davetlinin bulunduğu toplantı ve kura çekimi öncesinde ligde mücadele edecek takımların temsilcileri sezon açılış partisinde bir araya gelerek lig yetkilileri ile sohbet ettiler. CBL Ankara Kurucusu gerçekleştirilen toplantıda geride kalan 4 sezonun kısa bir özeti ile birlikte ligin statüsü ve diğer detayları misafirlere aktardı.

Önce Seviye Tespit Maçları Oynanacak

Kura çekimi öncesinde gerçekleştirilen sunumda lig ile ilgili geçmişe dönük bilgiler verilirken, 2019-2020 sezonunun statüsü de açıklandı.

Seviye tespit maçlarının oynanacağı ilk turda takımlar 5 grupta mücadele edecekler. Oynanan maçların ardından oluşan sıralamalar neticesinde normal sezon yeni oluşacak 3 ayrı grupta devam edecek.

Tek devreli lig usulüne göre oynanacak normal sezon maçları sonrasında Seri A ve Seri B’de Play-Off heyecanı yaşanacak.A Grubu’nda yer alan 8 takım doğrudan Seri A Play-Off grubunda yer alırken, B Grubu’ndaki ilk iki takım Seri B Play-Off’’u garantileyecek. B Grubu’nun kalan 5 takımı ile C Grubu’nun 7 takımı çapraz eşleşerek Play-Off eleme turu oynayacak ve bu maçları kazanan 6 takım Seri B Play-Off’’da mücadele etmeye hak kazanacak.

24 Kasım Pazar günü ilk maçların oynanacağı CBL Ankara 2018-2019 sezonunun seviye tespit grupları şöyle;

A GRUBU

Türk Telekom

Havelsan

Man

Denizbank

B GRUBU

Roketsan

EPDK

Limak Holding

TCDD

C GRUBU

ADO

Bilkent Holding

Türkiye Petrolleri

STM

D GRUBU

Aselsan

Hazine ve Maliye Bakanlığı

Enerjisa

Cakıfbank

TCSBB

E GRUBU

TUSAŞ

TCMB

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com