Buradasınız: Home » Judo » Büyükler Dünya Judo Şampiyonası Bakü’de

Büyükler Dünya Judo Şampiyonası Bakü’de

Büyükler Dünya Judo Şampiyonası Bakü’de

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 20-27 Eylül tarihleri arasında yapılacak Büyükler Dünya Judo Şampiyonası ferdi ve karma takımlar müsabakalarında 4 kadın, 6 erkek judoka ile temsil edileceğiz. Şampiyonaya 129 ülkeden, 309’u kadın olmak üzere 800 judocu katılacak.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 20 – 27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Büyükler Dünya Judo ferdi ve karma takımlar Şampiyonası’nda, Ay-yıldızlı 4 kadın ve 6 erkek judokamız tatamide mücadele edecek.

129 ülkeden, 309’u kadın olmak üzere toplam 800 judokanın madalya mücadelesi yapacağı müsabakalar, Ulusal Jimnastik Arena Spor Salonu’nda gerçekleşecek.

Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, Bakü’deki büyük organizasyonda, judokalarımızın en iyi dereceleri elde etmek için efor ve güç sarf edeceklerini belirterek, “Büyüklerin, kendilerini örnek alan gençlerimize moral ve motivasyon katkısı sağlayacak dereceler yapacaklarına inanıyorum. Ümitlerde ve Gençlerde son dönemde elde etiğimiz başarılı sonuçlara yakın büyüklerimizden de iyi dereceler bekliyoruz. Onların bu şampiyonaya iyi hazırlanmaları konusunda, gerek yurtdışı ortak çalışma kampları gerekse yurtiçinde antrenman imkanları sağladık. 2020 Tokyo olimpiyatları yolunda bizlere heyecan katacak sonuçlar alacağımıza inanıyorum” dedi.

Milli takımımız kadınlarda; Gülkader Şentürk (48), İrem Korkmaz (52), Büşra Katipoğlu (63) ve Kayra Sayit (+78), Erkeklerde; Bekir Özlü, A. Şahin Kaba (60), Sinan Sandal (66), Vedat Albayrak, İlker Güldüren (81) ve Mikail Özerler (90) ile temsil edilecek.

Judokalarımızın maç proğramı şöyle:

20 Eylül Perşembe: 48 Kg: Gülkader Şentürk, 60 Kg: Bekir Özlü ve A. Şahin Kaba.

21 Eylül Cuma: 52 Kg: İrem Korkmaz, 66 Kg: Sinan Sandal.

23 Eylül Pazar: 63 Kg: Büşra Katipoğlu, 81 Kg: Vedat Albayrak ve İlker Güldiren.

24 Eylül Pazartesi: 90 Kg: Mikail Özerler.

26 Eylül Çarşamba: +78 Kg: Kayra Sayit .

27 Eylül Perşembe: Karma takımlar.

 

Bizi Takip Edin

0

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com