Buradasınız: Home » Atletizm » Burhan Felek Atletizm Pisti açıldı  

Burhan Felek Atletizm Pisti açıldı  

Burhan Felek Atletizm Pisti açıldı   

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burhan Felek Atletizm Pistinin Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Biz, spor herkes içindir ilkesine gönülden inanıyoruz. Bu anlayışla sportif imkânları herkes için ulaşılabilir hâle getirmenin gayreti içindeyiz. Ülkemizin tüm şehirlerini, ilçelerini, mahallerini tesislerle donatarak sporu insanlarımızın ayağına götürüyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Üsküdar’da yenilenen Burhan Felek Atletizm Stadı’nın açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarının satır başları şöyle:

Futbol oynadığımız dönemde burada maçlara çıkıyorduk. Tesisimizin her bakımdan günümüz şartlarına göre inşa edilerek sporcularımızın hizmetine sunulmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. 2002 yılında ülke çapında 12 olan atletizm pisti özellikle bugün itibarıyla 56’ya çıkmış durumda.

Doğal çim saha ve 8 kulvarlı atletizim pisti bulunuyor. Tesisimiz 60 metre uzunluğunda 5 kulvarlı ısınma pistine, 1800 metrekare kapalı alana sahip atletizim salonuna sahiptir. Ayrıca tesis bünyesinde halter ve kondisyon salonları, engelli atletizim sporcu salonları da mevcuttur. Sporcularımızın dinlenebileceği mekanlar ile geleneksel çocuk oyunları da tesisimizde yer alıyor. Buradan tüm gençlerimize ve sporcularımıza şu müjdeyi vermek istiyorum; Burhan Felek tesisleri Haftanın 7 günü ve günün 24 saati hizmet verecektir.

Biz bu tesisleri günün büyük bölümünde boş durup çürüyüp gitsinler diye yapmıyoruz. Milletimiz bu tesislerden azami düzeyde istifade etsin istiyoruz.

Her alanda olduğu gibi sporda da hamdolsun son 17 yılda tesisleşme devrimi gerçekleştirdik. Bugüne kadar spor tesislerimiz için toplam 9,5 katrilyon lira yatırım yaptık. Tesis yatırımlarımızla ülkemizi spor turizminde de dünyanın gözbebeği haline getiriyoruz. Hakkari’nin dağlarında artık tüm vatandaşlarımız ve sporcularımız kayak yapabiliyor.

Yaptığımız yatırımlar sayesinde lisanslı ve faal sporcu sayımızda da adeta bir patlama yaşıyoruz. Bugün ülkemizde 9,5 milyon lisanslı sporcu, 4,6 milyon faal sporcu, 272 bine yakın antrenör bulunuyor.

Yaptığımız yatırımlar sayesinde lisanslı ve faal sporcu sayımızda da adeta bir patlama yaşıyoruz. Bugün ülkemizde 9,5 milyon lisanslı sporcu, 4,6 milyon faal sporcu, 272 bine yakın antrenör bulunuyor.

Bu yıl uluslararası müsabakalardaki kazandığımız madalya sayısı tesadüfi değil. Bu yıl olimpiyatlarda sporcularımızın atacağı adımlarda büyük beklentilerimiz var. Tüm sporcularımıza inanıyor ve güveniyoruz. Bununla yetinmiyor kendilerine her türlü imkanı da sağlıyoruz. Artık yetenekli gençlerimiz okul mu, spor mu ikileminde kalmayacak. Uluslararası organizasyonlarda ülkemizi temsil eden sporcular yüzde 100 bursla eğitim görme imkanına kavuşuyor.

Ülkemizin dört bir köşesinde uygun olan her yere tam 10 bin pota yerleştiriyoruz. Üst üste 3 defa Euroleague’in en değerli oyuncusu seçilen artık Ay Yıldızlı forma ile mücadele edecek. Yüzme havuzları günün 24 saati açık hale getirilecek. 1 milyon kişiye yüzmeyi öğreteceğiz.

 

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com