Buradasınız: Home » Atletizm » Bozcaada maratonu koşuldu  

Bozcaada maratonu koşuldu  

Bozcaada maratonu koşuldu   

Takeda Türkiye, Otizmli çocuklara erken tanı konulması ve özel eğitim ile topluma kazandırılmasına öncülük etmek amacıyla kurulan Tohum Otizm Vakfı adına katıldığı Bozcaada Maratonu’nda, iyilik peşinde koşarak 1 otizmli çocuğun yaklaşık 1,5 senelik eğitimine katkıda bulundu.

Japonya’da doğan ve köklü geçmişi ile bugün dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden biri olan Takeda, Türkiye’de topluma fayda sağlayacak ve sosyal konularda fark yaratacak projelerde çalışanları ile birlikte yer almaya devam ediyor. Daha önce Hayata Sarıl Lokantasına veyıl boyunca, ünlü tiyatrocu Mert Fırat’ın liderliğindeki İhtiyaç Haritası projesine destek olan Takeda Türkiye,bu kez Tohum Otizm Vakfı’na destek olmak için 12 Mayıs Bozcaada Yarı Maratonu’na, 10 çalışanı ile birlikte daha güçlü, daha cesur adımlar için katılım gösterdi. Takeda koşucuları Maraton boyunca 10km’lik zorlu parkuru giydikleri Tohum Otizm Vakfı logolu t-shirtlerle bitirerek farkındalık yaratmanın yanı sıra topladıkları önemli bağışlar sayesinde otizmli çocuklarımızın geleceğine ve eğitimlerine ışık oldular.

Her çocuğun yasal hakkı olan eğitime, Türkiye’de 0 – 18 yaş arasındaki 352.000 otizmli çocuk ve gencimizin yalnızca 29.905’i ulaşabiliyor. Daha çok otizmli bireyin eğitim alması için savunu ve farkındalık çalışmaları yürüten Tohum Otizm Vakfı, bu sene 3 çocuğun özel eğitimleri için iyilik peşinde koşulmasına yönelik hedef koymuştu.Bu güzel amaç için kenetlenen Takeda Türkiye maraton ekibi, Bozcaada Maratonu’nda 1 çocuğun yaklaşık 1,5 senelik özel eğitimine katkıda bulundu.

 

0 Paylaşımlar

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com