Buradasınız: Home » Futbol » Bitlisliler futbol turnuvası başladı  

Bitlisliler futbol turnuvası başladı  

Bitlisliler futbol turnuvası başladı   

İstanbul’da yaşayan Bitlisliler tarafından kurulan ‘Bitlis Platformu Bitlis ili tanıtımı, il de sosyal ve sportif faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve hemşireler arasındaki sosyal dayanışmayı sağlamak amacı ile düzenlenen Bitlis Platformu Dernekler Futbol Turnuvası başladı.

 Haber: Yılmaz Aktepe

İstanbul Bitlis Platformu tarafından Sultangazi Cebeci Sosyal Tesisleri 2 grupta 16 takımın katılımı ile Bitlis Platformu tarafından organize edilen Dernekler futbol turnuvası çocuklara sportif açıdan örnek olmak için 12 takım her pazar düzenlenen turnuvada karşı karşıya geliyor.

Bitlis Platform Genel Başkan yardımcısı Derneklerden sorumlu Başkan ve futbol turnuvası Komite Başkanı Ferhat Bulut, düzenlemekte olduğumuz Dernekler arası futbol turnuvasının karşılaştırma değil kaynaştırma önce saygı ve sevgi ile tüm maçlara çıkarak bu birlikteliği İstanbul gibi metropol bir şehirde devam. Bitlisli hemşerilerimiz her zaman örnek olmak ve takdire şayan davranışlar içinde bulunmamız gerekmektedir diyerek konuşmasına şöyle devam etti.

Gelecek kuşaklar onların sayesinde sokaklarda kötü alışkanlıklar edinmek yerine babalarını ve büyüklerini örnek alarak yeşil sahaları seçiyorlar. Bizler bu turnuvanın tek amacının gurbette birlikteliği sağlamak bu tür etkinlikler ile daha da kenetlenerek bölünmez bir bütünlük içerisinde devam ettirmek zorundayız.

Bu turnuvanın kardeşlik içerisinde geçmesini temenni ediyoruz. Her takım bizim için aynı mesafededir onun için herkes rahat olsun turnuvada mücadele edecek olan futbolcu arkadaşlarımıza ve takımlarımıza başarılar diliyoruz dostça kardeşlik içerinde bir turnuva diliyoruz dedi.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com