Buradasınız: Home » Futbol » “Bir canı binlerce şampiyonluğa değişmeyiz”

“Bir canı binlerce şampiyonluğa değişmeyiz”

“Bir canı binlerce şampiyonluğa değişmeyiz”

İstanbul Süper Amatör Lig 6.Grupta lider konumunda olan İstanbul Sinop spor hafta sonu Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’inde katıldığı istişare toplantısı yapıldı.

 Haber: Yılmaz Aktepe

Yıldırım Bosnaspor – Küçükköyspor maçı öncesi çıkan olaylarda 17 yaşındaki Muhammed Yücel’in hayatını kaybetmesi nedeni ile İstanbul Sinop spor kulübü basın açıklamasında bulundular.

İstanbul Sinop spor Kulüp Başkanı Ramazan Aşçı, İstanbul Sinop sporumuza böyle bir tesis kazandırdıkları için öncelikle Küçükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Temel Karadeniz’e teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Göreve geldiği ilk günden bugüne kadar da her zaman yanımızda oldu. Bugünde bizleri kırmayıp aramıza katılarak bizleri şereflendirdiler.

İstanbul Sinop spor olarak her zaman şampiyonluklardan önce centilmenliği, Fair Play ön plana almış bir kulübüz her zamanda öyle olacaktır.Biraz dan yönetici arkadaşlarımızdan Yasin Şahin bizim grupta mücadele eden  ve geçe hafta hepimizin üzüntüsüne neden olan Küçükköy- Yıldırımbosna maçında 17 yaşındaki bir taraftarın ölümüyle sonuçlanan şiddet olayları ile ilgili bir basın açıklamasında bulunacaktır dedi.

İstanbul Sinop spor Genel Sekreteri Yasin Şahin’in yaptığı basın açıklaması şöyle başlıyor.” Spor; dostluktur, kardeşliktir, birliktir, beraberliktir, güzelliktir, centilmenliktir. Kırk yılı aşkın mazisi ile İstanbul Sinop Spor, nice sportif başarılarının yanı sıra bu anlayışı kendisine hakim kılarak en büyük başarısını sergilemiştir. Hemşerilerinin kaynaşması amacıyla kurulan kulübümüz, diğer camiaların, yörelerin takımlarıyla müsabakalarda en üst düzeyde mücadele ederken, yönetimler, taraftarlar ve sporcular düzeyinde de en samimi gönül köprülerini, dostlukları, güzellikleri inşa etmeye gayret göstermiştir. Evinde rakibine gösterdiğin ikram, hürmet ve saygı, deplasmanda aynı şekilde karşılık bulmuş, maçın heyecanı yaşanırken, muhabbetle gönül köprüleri pekiştirilmiş, kalıcı dostluklar edinilmiştir.

Yıllar önce kritik bir maçtan önce maça yetiştirmek için araçları bozulan ve kendi aracımızla müsabakaya yetiştirdiğimiz Sultantepe Kulübünün takımımızı fair play’e aday göstermesi, geçtiğimiz yıl şampiyonluk müsabakasında yendiğimiz Karadolap Kulübünün maç sonu takımımızı çiçeklerle uğurlaması ve en son iki hafta önce şampiyonluk müsabakasında rakibimiz ile taraftarlarımızın birlikte maçı seyrederek maç içi ve maç sonu güzellikleri birlikte sergilemeleri, müsabakanın zevki yanında izleyenlerin başka bir mutluluğu tatmalarını sağlamış ve spor kamuoyunda geniş bir şekilde yer bulmuştur. Kalan müsabakalarımızda ve Play off mücadelemizde de aynı anlayışı en üst düzeyde sergilemeye devam edeceğiz.

Gençleri kötülüklerden uzak tutarak sağlıklı bir beden ve ruha sahip olmalarını sağlamanın temel amaç olduğu sporun; gençleri kötü alışkanlıklara sevk ettiği, kavganın, küfür’ün, kötü tezahüratın eksik olmadığı bir zemine kaymasını asla doğru bulmuyoruz. Fanatikliğin, holiganizmin bir sonucu olarak gencecik, spor sevdalısı bir gencimizin ölümü aynı grupta mücadele eden camiamızı derinden üzmüş ve hepimizi “sporu niçin yapıyoruz” sorgusunu yeniden yapmaya sevketmiştir. Bu minvalde, İstanbul Sinop Spor camiası olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olarak tüm takımlarımızın başta  yönetim kurullarını, teknik ekibini, sporcularını ve taraftar gruplarını sağduyuya davet ediyor; TFF ve amatör kurullarımızın bu anlayışla hareket etmeyen kulüpler ile ilgili tedbirleri azami düzeyde almalarını talep ediyoruz.Ruhun şad olsun Muhammed kardeşimiz, Başın Sağ olsun Küçükköy Camiası, Başın Sağ olsun Türk Sporu!!!

Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk, Sayın Belediye başkanımız ile bir dönem Belediye meclis üyesi olarak görev yaptım. Kendisinden Allah razı olsun diyorum gerçekten Amatör Spor Kulüplerimize her alanda büyük destekler verdiler ve vermeye de devam ediyorlar. İnşallah bizlerde bu hızla hep beraber yanında olacağımızı beyan etmek istiyorum. Şahsımız meclis üyesi olalım veya olmayalım hiç fark etmez bir spor adamı olarak her zaman kendisi ile çalışmaktan onur ve gurur duydum Özellikle bunu belirtmek istedim. Kendilerine çok teşekkür eder yeni adaylık sürecinde Başarılar dilerim.
Son zamanlar tüm sahalarda bir çok istenmeyen olaylar oluyor bunlar sporun ruhuna uygun değil. Geçen hafta genç Muhammed kardeşimizi kaybettik Allah rahmet eylesin. Mekanı Cennet Olsun. Başka gençler kaybetmemek için biz yöneticilere çok işler düşüyor. Kulüplerbirliği olarak iç tüzük yaptık bunu ilçemizde uygulamaya başladık ancak tüm ilçeler kendi iç tüzüklerini oluşturup uygulamaya geçmeli. Bu hafta ligler ötelendi iyimi oldu iyi olmadı tabiki yüzlerce gençler maçlarından mahrum birakıldı.Kararlar alırken önce kararı alan arkadaşlar bu güne kadar alamadıkları önlemlerle ilgili karar almaları gerekiyor bizlerde her zaman kendilerine destek veririz.
Arkadaşlar bu olayları öncelikle biz yöneticiler önlememiz lazım eğer biz yöneticiler seyircimize ve tüm sahaya hakim olmaz isek sahalardaki olayları önleyemeyiz
Geçen hafta oynanan İstanbul Sinop Yıldırım Bosna maçında da her iki tarafın seyircisi vardı ancak Ev sahibi İstanbul Sinop Yöneticileri almış oldukları sorumluluk ve gayretleri ile belki ola bilecek istenmeyen olayları önlemiş oldular ve her iki taraftar aynı tribünde Maçı izleyerek ayrıldılar Sinop yönetimini buradan kutluyorum.
Bugünki toplantı davetleri için Teşekkür ediyor İstanbul Sinop spor Kulübümüze Bal Ligi yolunda Başarılar diliyorum

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’de yaptığı konuşmasında çok Kıymetli kardeşlerim değerli büyüklerim İstanbul Sinop spor’un çok değerli sporcuları sevgili Küçükçekmeceliler hepinizi sevgi saygı ile muhabbetle selamlıyorum. Öncelikle Bu birlikteliğin hep devam etmesini diliyorum, güzel birliktelik bunun içinde İstanbul Sinop sporun kıymetli Başkanı, yöneticilerinin kutluyorum.

Burada olduğu için söylemiyorum bunu bir kaç yerde de ifade ediyorum İstanbul Sinop spor Küçükçekmece için kıymetli özellikle spor kulüpleri için örnek alınması gereken bir kulüp olduğunu düşünüyorum. Bu basit bir komptirmen değil İstanbul Sinop spor’un yöneticileri eğitimi insanlar Medeni insanlar ve sporun centilmenliğine vurgu yapan insanlar bunu yaygınlaştırmak gerekiyor. Bunun üzerinde de çok iyi düşünmemiz gerekiyor. Muhammed kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum şimdi ne yapmış olduk Muhammed gitti ne yaptık spor yaptık yani insan ne söyleyeceğini şaşırıyor bu toplumumuzda bu şiddeti öfkeni kontrolsüzlüğünü nasıl yok edeceğiz bilemiyorum.

2 014 yılının Süper ligin şampiyonu kimdir diye sorsak kimse İnternet’e bakmadan hatırlamaz şampiyonlar Unutulur ama centilmenlikler unutulmaz hep gönüllerde izi kalır. O için ben Küçükçekmece’deki spor kulüplerin başarısından ziyade huzuruna barış ve kardeşliğe medeniyetinin centilmenliğine ne kattığını merak ediyorum ve onunla ilgileniyorum.

Spor kulüplerimizin sayısını 3 tane 5 tane artırmak bizi çok daha modern toplum yapmaz ama bugün bizim spor sahalarımızı mangalarla, askerlerle polislerle ve kontrol etmekte kalmamız hepimizi düşünülmesi gereken bir şey maalesef aşağı yukarı bütün dünyada da böyle, futbol maçları ülkeye yeni bir dinalizim getirmesi lazım gelirken yeni bir heyecan Şevki getirmesi gerekirken maçlarımız nerdeyse bir Kışla asker ve emniyet ordusunun gözetiminde yapılmak zorunda kalıyor. İşte İstanbul Sinop spor bunun için bir fırsat gerçekten Kulübümüzün Başkanı bir okul müdürü çok sayıda eğitim insan Medeni Eğitim insanlara çok sayıda yine iş adamları Hamiliğini yapıyor İstanbul Sinop spor çünkü böyle bir birliktelik başka türlü olmuyor.

Rabbim Birlik beraber daim etsin özelikle işadamlarımız İstanbul Sinop spor’a yardım etmeye etsinler bu Birlik hiç bozulmasın buradan güzel gençlerimiz yetişiyor bu sene şampiyon olursunuz yarın küme Düşme bandında da olabilirsinizi bunlar çok önemli değil ama bir yerde sevgi varsa, saygı varsa, tutkunluk varsa işini yapmak varsa zaten başarı gelecektir başarı tesadüfî olan bir şey değildir Onun için İstanbul Sinop spor da başarı anlamda da çok daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum sevgi ve saygılarım sunarım dedi. Yapılan konuşmaların ardından topluca resim çekilmesinin ardından program son buldu.

 

© 2011 Powered By atokyayinlari.com