Buradasınız: Home » BİLARDO » Bilardonun Şampiyonları Türkiye’de toplanıyor  

Bilardonun Şampiyonları Türkiye’de toplanıyor  

Bilardonun Şampiyonları Türkiye’de toplanıyor   

Dünyanın en önemli bilardo sporcuları Türkiye’de bir araya gelecek. Antik çağlardan günümüze değin birçok önemli uygarlığa kucak açan Manavgat, 2019 yılının ilk3 Bant Bilardo Dünya Kupası’na da ev sahipliği yapacak.

 3 Bant Bilardo Kupası,11-17 Şubattarihleri arasındaTürkiye Bilardo Federasyonu (TBF) tarafından Antalya’nın Manavgat ilçesindeyüksek bir katılımla gerçekleştirilecek. Turkcell ve Spor Toto’nun desteğiyle Starlight Otel’de düzenlenecek olan Dünya Kupası’na22 ülkeden149 sporcu katılacak. Turnuvada dünyanın üst düzey oyuncularının tamamı yer alacak.

Ev sahibi olduğumuz turnuvada, 20 sporcumuzşampiyonluk kürsüsünde yer almak için mücadele edecek. Semih Saygıner, Murat Naci Çoklu, Tayfun Taşdemir, Lütfi Çenet gibi dünya çapındaki sporcularımız, diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl da ülkemize madalya kazandırmak için ıstakalarını ellerine alacaklar. Murat Naci Çoklu 2015 yılında Dünya Kupası’nda şampiyonluk elde etmiş, 2018’de ise finalde FredericCoudron ile karşılaşarak 2. olmuştu.

Turnuvada kürsüye çıkanlara kupaları,17 Şubat Pazar günü yapılacak olan final karşılaşmasından hemen sonra takdim edilecek. TRT Spor, Dünya Kupası’nın son 3 gününün heyecanını canlı yayınla ekranlara taşıyacak.

Düzenlenecek olan turnuva ile ilgili açıklama yapan TBF Başkanı Ersan Ercan, 2019 yılının Dünya Kupası karşılaşmalarının ilkine ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti. SayınErsan Ercan, şampiyonluk için iddialı olduğumuzu bildirdiği açıklamasında şunları söyledi:

“Gerçekten çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağız; bu, çok gurur verici bir olay. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. 22 ülkeden 149 sporcu nefes kesen mücadeleler yapacak. 20 sporcumuzla yer aldığımız turnuvada oldukça iddialıyız.

2018’de yılında yine Antalya’da gerçekleştirdiğimiz Dünya Kupası’nda 2. olduk, bu sene ülkemizde şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyoruz. Federasyon ve bilardo topluluğu ailesi olarak son yıllarda önemli başarılara imza atıyoruz. 2019 yılında güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Sporcularımıza başarılar diliyorum.”

Manavgat’ta düzenlenecek olan şampiyonadan sonra yıl içerisinde farklı ülkelerde 5 tane daha Dünya Kupası yapılacak. İkinci adresleri mayıs ayında Vietnam olacak olan bilardonun usta isimleri, sırasıyla; Portekiz, Belçika, Kore ve Mısır’da da karşı karşıya gelecekler.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com