Buradasınız: Home » Futbol » Beyaz Martılar yeni sezona iddialı giriyor

Beyaz Martılar yeni sezona iddialı giriyor

Beyaz Martılar yeni sezona iddialı giriyor

Yeni sezona mutlak şampiyonluk parolası ile girmeyi hedefleyen Beyaz Martılar topbaşı yaptı. Kulüp binasında gerçekleşen dua ve kesilen kurbanın ardından, Sarıyer Teknik Direktörü Serdar Bozkurt, ilk röportajını Levent Pehlivanoğlu’na verdi.

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun, yönetim kurulu üyeleri ve futbolcuların katıldığı etkinliğin ardından, Zekeriyaköy Tesislerinde antrenman öncesi açıklamalarda bulunan Bozkurt, camiaya umut dolu mesajlar verdi.  Transfer, kamp çalışmaları ve yeni sezon hedefleriyle ilgili konuşan Bozkurt’un röportajından öne çıkan satır başları şu şekilde:
“Sarıyer, Türk futbolunun lokomotif camialarından ”

Türkiye’nin en büyük camialarından birine geldiğini belirten Bozkurt, “Önemli bir camiaya geldiğimizin farkındayım. Türk futbolunda önemli işlere imza atmış, önemli yıldızlar yetiştirmiş bir camiada yer almaktan onur duyuyorum. Türk futbolunun lokomotif takımlarından birinde çalışma şansını yakaladım. Sarıyer gibi köklü bir kulübe hizmet etme şansını bizlere veren başta başkanımız Saffet Akkoyun olmak üzere yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 “Hedefimiz, gruptan başarıyla çıkmak”

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele edecek Sarıyer’in grubunu değerlendiren Bozkurt, “Kadromuzda hem tecrübeli isimler, hem de genç ve yetenekli futbolcular var. Takım içerisinde sinerjiyi yakalayıp, takımdaşlığı oluşturmayı başarırsak, her maçını kazanmaya oynayan ve mücadele eden bir ekip olacağımıza inanıyorum. Samsunspor, Sakaryaspor, Bodrumspor, Kastamonu ve Keçiören gibi takımların bulunduğu çok zorlu grupta mücadele edeceğiz. Fakat bu zorluğun üstesinden gelecek yönetime, teknik heyete ve oyuncu grubuna sahibiz” ifadelerini kullandı.

 Bozkurt’tan taraftara çağrı

Yeni sezonda stadın dolması gerektiğini vurgulayan Bozkurt, taraftara şu çağrıda bulundu: “Sezona iyi başlarsak ve üst üste galibiyet alırsak stadımızı dolduracağımıza inanıyorum. Sarıyer seyircisini yanımızda görmek istiyoruz. Özellikle iç sahada 12. adam olarak bizleri her koşulda desteklemelerini bekliyoruz. Taraftarıyla bütünleştiği zaman bileği bükülmesi zor bir ekip haline geleceğiz. Bunun için saha içerisinde başarılı sonuçlar almamız gerekiyor. Seyirciyi tribünlere çekecek oyunu ve mücadeleyi göstermeliyiz. Tüm bunları başarabileceğimize yürekten inanıyorum.

” Bozkurt: “Oyuna hükmeden takım olacağız”

Takıma oynatmak istediği sistem hakkında ipuçları veren Bozkurt, şöyle devam etti: “Topa sahip olan, izleyicinin zevk aldığı bir ekip oluşturmak istiyoruz. Oyuna hükmeden, hâkimiyeti elinde tutan, rakip sahada oynayan takım yaratacağız. Daha önce görev yaptığım takımlarda olduğu gibi Sarıyer’de de başaracağımıza inanıyoruz. Bu sisteme yatkın oyuncu grubuyla çalışıyoruz.”
“Sarıyer, karakterli futbolculardan kurulu”

Transfer çalışmalarıyla ilgili konuşan Bozkurt, takıma karakterli futbolcuları transfer ettiklerini belirterek, “Takımın iskelet yapısı oluşturuldu. Transfer konusunda acele etmiyoruz. Sarıyer’e yakışan oyuncuları almak kadromuza katmayı hedefliyoruz. Mevcut futbolcularımız karakterli, kişilikli ve kariyerli oyuncular; yeni geleceklerde öyle olacak. Sarıyer’i temsil ettiğimiz için bu konuda ince eleyip sıkı dokuyoruz. Duruşumuzla ve sahadaki oyunumuzla bunu en iyi şekilde yapmalıyız. İstediğiniz kadar antrenman yaptırın veya en iyi sistemi oluşturun, eğer oyuncularınızda bu durum karakterler anlamında problem varsa başarıyı yakalamanız imkânsız” dedi.

“Şampiyonluk potasında yer almak istiyoruz”

Gruptaki şampiyonluk yarışında yer almak istediklerini belirten Bozkurt, “Bulunduğumuz grupta 7-8 takım şampiyonluğa oynayacak güçte. Camia olarak bizde şampiyonluğu istiyoruz, ama önce play-off potasına girmemiz gerek. Eğer siz oralarda yer alamazsanız istediğiniz kadar şampiyonluk deyin bunun pek bir önemi kalmıyor. Şampiyonluk hedefi takım ve kulüp üzerinde baskı oluşturmamalı. Öncelikle hedefimiz bu yarışın içerisinde yer almak” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sariyer Posta Gazetesi

0 Paylaşımlar

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com