Buradasınız: Home » Futbol » Beşiktaş yaz dönemi futbol çalışmaları başladı  

Beşiktaş yaz dönemi futbol çalışmaları başladı  

Beşiktaş yaz dönemi futbol çalışmaları başladı   

Isparta kule Beşiktaş futbol okulu yaz dönemi çalışmaları Avcılar Isparta kule tesislerinde devam ediyor.

Haber: Yılmaz Aktepe

1 aydan beri devam eden yaz dönemi çalışmaları ile ilgili bilgi veren Isparta kule Beşiktaş Futbol Okulları Müdürü Nesrin Canpolat  “Çalışmalarımıza 24 Haziran tarihi itibariyle Avcılar Isparta kule tesislerinde başlamış bulunuyoruz. Eylül ayında başlatmış olduğumuz Kış dönemi çalışmalarının ardından okulların tatile girmesiyle beraber yaz dönemi çalışmalarını da başladık. Futbol okullarımızın amaçları; Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmesine katkıda bulunmak, genç sporcularımızın bedensel, zihinsel, sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak, Bir takım oyunu olan Futbolu öğreterek, genç sporcularımızın enerjilerini paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğrenmelerini ve böylece birlikte üretken bir yapıya sahip olmalarını sağlamak, ayrıca yapılan çalışmalar sonucunda yetenekleri tespit edilen çocuklarımızı kulübümüzün elit takım kadrolarına dahil etmektir. Çalışma ilkelerimizden bazıları ise; Çocuklarımızın çalışmalarını kaliteli, sağlıklı ve güvenli bir ortamda yapmalarını sağlanır, ayrıca Futbol Okullarımızda teorik ve uygulamalı eğitim faaliyetleri, Futbol Okulları eğitim sorumlumuz tarafından yazılı olarak belirlediği esaslar ve eğitim planı çerçevesinde gerçekleştirilir. Bu eğitim programı sürekli olarak denetlenir. Futbol okullarımızda, öğrenci ve velilere, verilen eğitimin amacının herhangi bir yarışmaya hazırlık olmadığı, eğitimin sağlıklı bir yaşam için tamamen eğlence ve sportif amaçlarla verildiği, öğrencilerin kendi okullarında verilen eğitimlerini aksatmamaları ve kendi eğitimleri ile Futbolu birlikte yürütmeleri gerektiği önemle vurgulanır”. dedi.

Teknik Sorumlu Samet Güngör’de “Bugün yaptığımız organizasyon ile çocuklarımızın futbol oynarken kazanmanın ya da kaybetmenin önemli olmadığı, kaybedenin kazananı tebrik etmesi, arkadaşlık duygularının gelişmesi, takım bilinçlerinin gelişmesi amacıyla velilerimizin de katılımları ile guruplar arası maçlar yaptırdık. Çocuklarımız ve bizler çok mutlu bir gün geçirdik. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan velilerimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Ayrıca bu yıl rekor bir katımla öğrenci sayımızın arttığını, gösterilen aşırı ilgi nedeniyle çalışmaların kış dönemlerinde, öğrencilerimizin okul durumları da göz önünde bulundurularak hafta içi okul öncesi ya da okul sonrası ve cumartesi-Pazar günleri olmak üzere Spor Akademisi mezunu genç ve dinamik hocalar önderliğinde devam edeceğini vurguladı.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com