Buradasınız: Home » Basketbol » “Basketbolu önce çocuklara sevdireceğiz”

“Basketbolu önce çocuklara sevdireceğiz”

“Basketbolu önce çocuklara sevdireceğiz”

Basketbol Süper Ligi’nin yeni ekibi Bahçeşehir Koleji’nin Başkanı Hüseyin Yücel, “Biz 124 kampüste 75 bin öğrencimizi bir şekilde basketbola entegre etmeliyiz. Eğitim ve sporu birlikte düşünüyoruz” dedi.  

Bir eğitim kurumu olmanın verdiği hassasiyetle, basketbolu sosyal sorumluluk projesi olarak gören Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ve Genel Sekreter Alpaslan Aydın ile vizyoner-yenilikçi Bahçeşehir’i, Ribaund dergisine şöyle anlattı.

Hüseyin Yücel: Kulübü ilk kurduğumuz andan itibaren uzun vadeli planlar yaptık. Biz geride bıraktığımız sene Türkiye Basketbol Ligi’nde (TBL) mücadele ederken, 12 ilde altyapı seçmeleri yaparken; Samsun, Mersin, Ankara, İzmir ve Antalya’da kulübümüzün şubelerini kurduk. Tabii ki amacımız Süper Lig’e çıkmaktı, ama şanssız bir şekilde finalde Afyon’a yenilerek çıkamadık; sonrasında Eskişehir’in çekilmesiyle hakkımız olan Süper Lig biletini aldık.
EĞİTİM VE SPORU BİRLİKTE DÜŞÜNÜYORUZ
Bizim buradaki orta ve uzun vadeli planımız özellikle Bahçeşehir Koleji’ndeki öğrencilere, sonrasında ise tüm öğrencilere basketbolu sevdirmek. Biz bu misyonu bütün öğrencilere ve gençlere benimsetebilirsek kendimizi başarılı sayacağız. Sadece İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin Bahçeşehiriyiz. Bizim 124 kampüsümüz ve 75 bin öğrencimiz var. Bu öğrencileri bir şekilde basketbola entegre etmeliyiz. Eğitim ve sporu birlikte düşünüyoruz. Bir diğer amacımız da altyapılara önemli desteği vermek. Bu uzun vadede olabilecek bir şey.
En önemli hedeflerimizden birisi de yeni salon yapmak. Bu yaklaşık 5000 kapasiteli bir salon olacak. Federasyon ve diğer yetkili kurumlar ile görüşüyoruz. Yap-işlet-devret gibi bir model kullanmak istiyoruz. Daha sonra Avrupa kupalarına gitme hedefimiz var. 5 yıl içinde bir Avrupa kupasını müzemize koymak istiyoruz.

BASKETBOLU ÖNCE ÇOCUKLARA SEVDİRECEĞİZ
A.A: Bizim gördüğümüz en önemli eksiklerden biri, basketbol salonlarına yeterli seyircinin gelmemesi. Fenerbahçe haricinde önemli seyirci desteği alan takım yok, buna Beşiktaş ve Galatasaray da dahil. Taraftarsız bu iş olmaz. Bizim en önemli amacımız seyirciyi salona çekmek, 12 Dev Adam döneminin ardından Türkiye’de seyirci konusunda bir gerileme oldu. Biz bu heyecanı Türkiye’ye tekrar geri getirmek, çocuklarla başlayarak önce onlara basketbolu sevdirerek Türkiye’de çığır açmak istiyoruz.

 

0 Paylaşımlar

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com