Buradasınız: Home » Basketbol » Basketbol şöleni başladı    

Basketbol şöleni başladı    

Basketbol şöleni başladı      

Gloria Sports Arena, Gloria Cup adı altında gerçekleştirdiği Voleybol Turnuvası sonrasında 11-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Gloria Cup 2019 Basketbol Turnuvası ile 3 ülkeden 6 takımı ağırlıyor.

 Kulüp takımlarının lige hazırlık sürecinde çok önemli yere sahip olan Gloria Cup 2019 Basketball Turnuvası, altı takımın katılımıyla iki grup halinde gerçekleşecek. EuroLeague temsilcileri Anadolu Efes (Türkiye), CSKA Moskova (Rusya), Zalgiris Kaunas (Litvanya), Champions League temsilcisi Teksüt Bandırma ve  Eurocup temsilcileri Tofaş (Türkiye) ve Galatasaray Doğa Sigorta (Türkiye) sahada kıran kırana mücadelesi ile 11 Eylül Çarşamba günü başladı.

Turnuvada gruplar şöyle:

A Grubu:

CSKA Moskova (RUS), Tofaş (TUR), Teksüt Bandırma (TUR),

B Grubu:

Anadolu Efes (TUR), Zalgiris Kaunas (Litvanya), Galatasaray Doğa Sigorta (TUR)

Basketbol takımları için sezon öncesi hazırlık döneminin en zorlu turnuvası olarak gösterilen Gloria Cup 2019 Basketbol turnuvası, 4 gün boyunca nefesleri kesecek. Karşılaşmaların ilk gününün, ilk maçında Tofaş ile Teksüt Bandırma mücadele etti. Maçı 108-86 skorla ile Teksüt Bandırma kazandı. Maçın en değerli oyuncusu olarak Erkan Yılmaz seçildi.

Günün ikinci karşılaşmasında ise Anadolu Efes ve Zalgiris Kaunas arasında geçen Maçı 100 – 98 skorla  Anadolu Efes kazandı. Maçın en değerli oyuncusu olarak Rodrigue Beaubois seçildi.

Smart Casual Event organizatörlüğünde Gloria Sports Arena’da gerçekleştirilen Gloria Cup 2019 Basketbol Turnuvasının tüm maçları, TRT Spor kanalından canlı olarak yayınlanmaktadır.

 

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com