Buradasınız: Home » Judo » Bakü 2019 EYOF’ta yıldızlaştılar

Bakü 2019 EYOF’ta yıldızlaştılar

Bakü 2019 EYOF’ta yıldızlaştılar

Azerbaycan’ın başkentinde gerçekleşen, 15. Avrupa Gençlik Olimpiyat Yaz Festivali’nde (EYOF) judocularımız; ferdi dalda 4 altın ve bir gümüş, karma takımlarda altın madalya ile zirvede yer alırken adeta Bakü 2019’un yıldızı oldular. Bu tablo, 2024 Olimpiyat sinyali verdi.

 Türk sporunda, ilk dört içinde yer alan madalya lokomotifi branşlarından biri olan Judoda, alt yapıdan gelen judocularımız, kendilerine güvenenleri bir kez daha mahcup etmedi. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşen, 15. Avrupa Gençlik Olimpiyat Yaz Festivali’nde (EYOF) ferdi müsabakalarda 4 altın ve bir gümüş, karma takım karşılaşmalarında altın madalya ile zirvede yer alan judocularımız, adeta Bakü 2019’un yıldızı oldular ve 2024 olimpiyatları için şimdiden sinyal verdiler.

Ay-Yıldızlı judocular başarı için ter döken judocularımız, federasyonumuzun istikrarlı ve kararlı duruşuyla kendilerinden istenilen başarılara imza atmaya devam ediyor. Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda tatamiye yansıttıkları ‘güçlü’ ve hırslı performanslarıyla yine karma takımlarda yenilgisiz şampiyonluk elde eden judocularımız, bunun tesadüf olmadığını Azerbaycan’da tekrar yansıttılar.

Ümit kadın ve erkek Milli takım kadrosunda yer alan ve son olarak EYOF 2019 Bakü’de; kadınlarda Merve Azak, Özlem Yıldız ve Hilal Öztürk, erkeklerde Berat Bahadır altın madalya ile birincilik kürsüsünde yer alarak İstiklal Marşımızı çaldırdılar. Oyunlarda Müberra Güneş gümüş madalya ile ülkemize büyük katkı sağladı.

Başta Bakanlık olmak üzere Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün verdiği katkı ve desteklerle, TOHM’nde kamp ve antrenmanlarını gerçekleştiren judocularımız; antrenörlerinin ve ailelerinin verdiği destekle moral-motivasyonu en üst seviyede Milli takımı temsi etmenin mutluluğunu yaşadılar ve yaşattılar.

Burada elde edilen başarılı sonuç, bir önceki organizasyona göre (Macaristan-Györ) büyük bir gelişim ve atılımın kanıtı oldu. Györ’de ülkemiz, ferdi dallarda 2 altın ve 4 bronz, takımlar müsabakalarında erkeklerde gümüş, kadınlarda bronz madalya elde etmişti.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com