Buradasınız: Home » Basketbol » Bak şu sorumsuz yabancılara !  

Bak şu sorumsuz yabancılara !  

Bak şu sorumsuz yabancılara !   

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun maçları seyircisiz oynama kararı yabancı oyuncuları rahatsız etti. G.Saray ve Büyükçekmece’nin bazı yabancıları, virüs korkusu nedeniyle bugünkü maçlarda forma giymediler.

G.Saray’da TaiWebster, Büyükçekmece’de KennyHayes ve OsirisElridge bugünkü maçlarda takım arkadaşlarını yalnız bıraktılar. Yabancı oyuncuların oynamama nedeni, corona virüsü korkusu. Bugün G.Saray’ın, Karşıyaka maçı vardı. Dördüncü sıra için Tofaş ile çekişen sarı kırmızılı takım için bu randevu büyük önem arz ediyordu. Ne var ki Yeni Zelanda’lıWebster, corona virüsünü bahane edip maça çıkmadı. G.Saray’daAaron Harrison’da kadroda değildi. Ancak Harrison’un sakatlığı nedeniyle bugünkü maçı kaçırdığı belirtiliyor.

Disiplinsizlik örneği !

Webster’in bugünkü maça çıkmak istememesinin asıl nedeni corona virüsü mü ? Bu soruyu sormamın nedeni, hafta içinde G.Saray’lı yabancılar, paralarını alamadıkları bazı antrenmanlara katılmadılar. Acaba corona virüsü bir bahane mi ? Esas neden, yabancıların paralarını almamaları mı ? Merak ediyorum, G.Saray kulübü bugünkü maçta oynamak istemeyen Webster’e bir ceza verecek mi ya da konuyla ilgili bir açıklama yapacak mı ? Skoru da hatırlatalım; G.Saray İstanbul’da Karşıyaka’ya 79-74 yenildi.

Webster gibi Büyükçekmece’nin iki ABD’lisi Hayes ve Elridge’de takımlarının ITU maçına çıkmadılar. Durum böyle olunca, küme düşmesi büyük ölçüde kesinleşen Büyükçekmece, formalite maçını tek ABD oyuncuyla oynadı ve sahadan 86-63 gibi farklı bir mağlubiyetle ayrıldı. Bakalım Büyükçekmece Hayes ve Elridge’ebu davranışlarından dolayı her hangi bir ceza verecek mi ? Bu soruyu sorarken, Büyükçekmece’nin yabancıların paralarını ödeyip ödemediğini de merak ediyorum.

Türkiye’de kazandıkları paraları başka ülkelerde kazanma şansına sahip olmayan bu yabancıların, bu disiplinsiz ve sorumsuz davranışları kulüplerince kesinlikle cezalandırılmalı. Federasyon maçları seyircisiz oynama kararı verdiğine göre, oyuncuların başka ülke liglerini örnek göstererek oynamak istememeleri asla kabul edilebilecek bir durum olmamalı. Ama yabancıları o kadar fazla şımartıyoruz ki, sonra kontrolü de kaçırıyoruz !Böyle disiplinsiz davranışta bulunup, kulüplerini zora sokan yabancılara, ülke sınırları içinde iş imkanı vermeyelim. Anlayacağınız paramızla rezil olmayalım !

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com