Buradasınız: Home » Basketbol » Bahçeşehir Koleji Galatasaray karşısında direndi  

Bahçeşehir Koleji Galatasaray karşısında direndi  

Bahçeşehir Koleji Galatasaray karşısında direndi   

Maçın bitimine son 1 dakika kala Bahçeşehir Koleji skordaki takibini CameronClark’ın 2 sayılık basketi ile sürdürdü.(80-74).Maçın geri kalanında skor olarak istediğini bulamayan Bahçeşehir Koleji sahadan istediği galibiyetle ayrılamadı. Maç,  85-76 skorla son buldu.

Basketbol Süper Liginin 2.haftasında karşılaşan Galatasaray Doğa Sigorta ve Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü müsabakası Galatasaray Doğa Sigorta’nın ev sahipliğinde başladı.

Galatasaray Doğa Sigorta maça LazericJones, Alexander Moore, Aaron Harrison, ZacharyAuguste, Göksenin Köksal beşlisi, Bahçeşehir Koleji ise Jajuan Johnson, CameronClark, MathianMangok, Dwight Hardy ve TraeGoldedn beşlisi ile başladı. Maç topunu alan Bahçeşehir Koleji maçın ilk sayısını da MathianMangok ile buldu.

İki takım da maça top kayıpları ve basit hatalarla başladı. Maçın ilk 5 dakikalık bölümü her iki takımın karşılıklı bulduğu sayılarla devam ederken televizyon molasına 15-14 Galatasaray Doğa sigorta üstünlüğüyle girildi.

Molanın ardından iki takım da hücumda etkinliğini artırdı ve periyodun dörtte birlik bölümü Galatasaray Doğa Sigorta üstünlüğüyle bitti. (25-21)

İkinci çeyreğin ilk sayısı Galatasaray Doğa Sigorta’dan geldi. Bahçeşehir Koleji defansı karşılığını verip sayıyı buldu. İki üst üste hücumdan boş denen Bahçeşehir Koleji karşısında Galatasaray Doğa Sigorta farkı çift hanelere taşıdı.(36-25)

İkinci çeyreğin 8 dakikasını geride bırakırken eli boş döndüğü hücumlar sonrasında Koç Dedas maçtaki ikinc imolasını aldı. Mola dönüşü Bahçeşehir Koleji Dwight Hardy ve CameronClark’ın3 sayılık basketi ile farkı tekrardan tek hanelere indirmeyi başardı. İkinci çeyrek 48-39 skorla tamamlandı.

Bahçeşehir Koleji  ikinci yarıya 5-0’lik seriyle başladı ve üçüncü çeyreğin ilk 3 dakikasında skoru 52-50’ye getirdi.  3. Çeyreğin bitimine 6 dakika kala televizyon molasına 58-52  Galatasaray  Doğa Sigorta üstünlüğü ile girildi.Mola dönüşü Galatasaray Doğa Sigorta sayılarına etkili cevap veremeyen Bahçeşehir Koleji farkın ikili hanelere çıkmasını engelleyemedi ve 3. çeyrek 67-55 skorla tamamlandı.

Maçın son periyotuna yüksek 2 sayılık şut yüzdesiyle giren Galatasaray Doğa Sigorta teknik direktörü Ertuğrul Erdoğan’ın aldığı teknik faulle ritmini kaybetti. Galatasaray Doğa Sigorta Bahçeşehir Kolejinin peş peşe gelen sayılarına karşı koyamadı. Farkı 3 sayıya indiren Bahçeşehir Koleji Galatasaray Doğa Sigorta’nın molasıyla fren yaptı. (71-68)

Mola dönüşü Galatasaray Doğa Sigorta’nın etkili hücumu başladı ve fark yeniden açıldı. Üst üste 2 mola alan Bahçeşehir Koleji farkı açmamak etkili gelmeye çalışsa da istediğini bulamadı.

Maçın bitimine son 1 dakika kala Bahçeşehir Koleji skordaki takibini CameronClark’ın 2 sayılık basketi ile sürdürdü.(80-74).Maçın geri kalanında skor olarak istediğini bulamayan Bahçeşehir Koleji sahadan istediği galibiyetle ayrılamadı. Maç,  85-76 skorla son buldu.

İlk deplasman skordan yüzü gülemeyen Bahçeşehir Koleji taraftarı Sinan Erdem Spor Salonu’nda da yalnız bırakmadı.  Bahçeşehir Kolejine ayrılan 1000 kişilik rakip tribünü dolduran minik taraftarlar maç boyu desteklerini sürdürerek fair-play tezahüratlarıyla maça büyük renk kattı.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com