Buradasınız: Home » Karate » Avrupa Karate Şampiyonası’nda 5 madalya  

Avrupa Karate Şampiyonası’nda 5 madalya  

Avrupa Karate Şampiyonası’nda 5 madalya   

Danimarka’da devam eden 46. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası’nın ikinci gününde Türk karateciler bir gümüş, dört bronz madalya kazandı.

Danimarka’nın ev sahipliği yaptığı 46. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası’nın açılış gününe damgasını vuran Türk karateciler, madalya serisini ikinci gün de devam ettirdi. Gençler kategorisinde yapılan müsabakalar sonunda Milli sporcular, bir gümüş, dört bronz madalya ile günü noktaladı.

Aalborg kentindeki şampiyonanın ikinci günü sonunda 5 altın, 2 gümüş ve 6 bronz madalya kazanan Türkiye, genel klasman liderliğini sürdürdü.

Gigantum Arena’nın ev sahipliği yaptığı şampiyonanın ikinci gününde gençler ferdi kumite ile takım kata kategorilerinde, toplam 11 dalda madalya dağıtıldı.

DÖRT BRONZ MADALYA

Aalborg kentindeki şampiyonada ikinci günün ilk madalyası, genç kumite 55 kiloda Burak Özdemir’den geldi. Repesaj finalinde Gabriel Alexandru Anghel ile karşılaşan Milli karateci, 6-0 kazanarak bu kategoride üst üste ikinci kez Avrupa üçüncülüğü kürsüsüne çıktı.

2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil eden gençler dünya ikincisi Damla Ocak, Avrupa Şampiyonası’nda ilk madalyasını Aalborg’da kazandı. Repesaj finalinde Fransız Amelie Grun ile karşılaşan Milli karateci, normal süresi 3-3 biten müsabakada ilk puanı alan taraf olduğu için galip geldi ve Avrupa üçüncüsü oldu.

Genç erkekler kumite 76 kilonun son Avrupa Şampiyonu olarak mücadele eden Hasan Arslan, Danimarka’da madalya rengini bronz yaptı. Milli karateci, Slovak Zdenko Vanka’yı 3-0 mağlup etti.

Danimarka’daki Avrupa Şampiyonası’nda kariyerinin zirvesine çıkan bir diğer sporcumuz genç bayanlar kumite +59 kiloda Hira Nur Kasatura oldu. Milli karateci, Avrupa üçüncülüğü mücadelesinde Bosnalı Stefani Kresic’i 3-0 yenmeyi başardı.

ERKEK TAKIM AVRUPA İKİNCİSİ

Sabah seansında yapılan genç takım kata elemeleri sonunda Hüseyin Can Göksü, Ömer Berat Kaynar ve Enes Özdemir’den oluşan genç erkek kata milli takımımız, üstün performansı ile final biletini kaptı. Şampiyonluk mücadelesinde İspanya ile karşılaşan Milliler, rakibine kaybederek Avrupa ikinciliği ile şampiyonayı noktaladı.

Şule Azra Akbulut, Ayça Altınbaş ve Rumeysa Zurnacı’dan oluşan genç bayan kata milli takımımız ise üçüncülük mücadelesinde karşılaştığı Hırvatistan’a (Puan: 22.28 – 23.08) kaybederek Avrupa beşincisi oldu.

KAPANIŞ GÜNÜNDE 10 DALDA MADALYA DAĞITILACAK 

Danimarka’nın Aalborg kentinde düzenlenen 46. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası, 10 Kasım Pazar günü sona erecek. 21 yaş altı kategorisi mücadelelerinin yapılacağı kapanış gününde 10 dalda madalya dağıtılacak.

10 Kasım Pazar günü mücadele edecek Milli karateciler:

Kumite 50kg: Gülsen Demirtürk

Kumite 55kg: Asena Pekmezoğlu

Kumite 61kg: Neşe Kıymet Diker

Kumite 68kg: Rabia Şentürk

Kumite +68kg: Eda Eltemur

Kumite 60kg: Ömer Faruk Ateş

Kumite 67kg: Muratcan Deniz

Kumite 75kg: Enes Bulut

Kumite 84kg: Samed Gök

Kumite +84kg: Bekir Kavak

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com