Buradasınız: Home » TEKVANDO » Avrupa İkincisiyiz !  

Avrupa İkincisiyiz !  

Avrupa İkincisiyiz !   

Türkiye, Avrupa Ümitler Tekvando Şampiyonası’nda elde ettiği 3 altın, 1 gümüş ve 10 bronz madalya ile takım halinde Avrupa ikincisi oldu.

 Polonya’nın başkenti Varşova’da 07-11 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Ümitler Tekvando Şampiyonası’nda 39 ülkeden 605 sporcu mücadele etti. Yıl içinde Yunanistan ve Bulgaristan’da düzenlenen ekstra kota müsabakalarında başarılı olan sporcularla birlikte 49’u erkek 43’ü bayan 92 sporcuyla şampiyonada mücadele eden Türkiye, 3’ü altın, 1’i gümüş ve 10’u bronz olmak üzere 14 madalya kazandı. Türkiye, bu sonuçlarla erkeklerde ve takım halinde Avrupa ikinciliğini elde ederken, bayanlarda dördüncü sırayı aldı. Şampiyonada tüm sıralamalarda Rusya zirvede yer aldı.

Şampiyonada,  bayanlar 49 kiloda Merve Dinçel, erkekler 63 kiloda Ferhat Can Kavurat ile +87 kiloda Emre Kutalmış Ateşli altın madalyanın sahibi oldu. Erkekler 68 kiloda Mehmet Kani Polat’ın gümüş madalya kazandığı şampiyonada, 63 kiloda Arslan Demir ve Yusuf Atasoyu, 80 kiloda Hasan Can Lazoğlu ile bayanlar 46 kiloda Emine Gögebakan, 49 kiloda Havva Nur Çoban, 53 kiloda Zeliha Ağrıs, 57 kiloda Tuğba Yılmaz, 62 kiloda İkra Kayır ve Sena Nur Ertürk ile +73 kiloda Esra Akbulak bronz madalyanın sahibi oldu.

BAŞKAN ŞAHİN’DEN KUTLAMA…
Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, takım halinde Avrupa ikincisi olan milli takımı kutladı. Başkan Şahin, “Polonya’da yine kürsüde yer alma geleneğimizi sürdürdük. Burada yarışan sporcular aynı zamanda artık büyükler kategorisine de adapte olmaya başlamış sporcularımız. Bu nedenle bu şampiyonada alınan madalyaları önemsiyoruz. Ümitler kategorisinde madalya kazanan sporcularımız büyükler kategorisinde de bu madalyaların önemli adaylarıdır. 3’ü altın olmak üzere 14 madalya kazanan sporcularımızı, teknik ekibimizi, sporcularımızın yetişmesinde emeği geçen antrenörlerimizi ve ailelerini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

0 Paylaşımlar

© 2011 Powered By atokyayinlari.com