Buradasınız: Home » Hentbol » Altın Kızların Hedefi Türkiye Şampiyonluğu    

Altın Kızların Hedefi Türkiye Şampiyonluğu    

Altın Kızların Hedefi Türkiye Şampiyonluğu      

Artvin 7 Mart Spor Kulübü Başkanı ve Hentbol Antrenörü Murat Ülker,“Beş yıldır güzel bir oluşumla Altın Kızlarımız Anadolu yıldızlar liginde çeşitli başarılara imza attık. Takımımızı 2. Lige yükselerek ilimizin tanıtımını ve sporcularımızın başarısı adına bu yola çıktık tüm halkımızdan destek bekliyoruz dedi.

Haber: Hayati Akbaş

Artvin’i başarıları ile gururlandıran Artvin 7 Mart Spor Kulübü’nün Kadın Hentbol takımı mücadele edeceği bölgesel lig öncesinde destek arayışlarına girdi. Türkiye’de en iyi olmak için mücadele verecek olan Artvin 7 Mart Spor Kulübü’nün Başkanı ve Hentbol Antrenörü Murat Ülker, bölgesel ligde ilimizin en iyi şekilde temsil ederek ikinci lige çıkmayı hedef olarak belirlediklerini ifade ederek Artvin’in bu takıma sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Artvin 7 Mart Spor Kulübü Başkanı ve Hentbol Antrenörü Murat Ülker Kamp süreci ile ilgili yerel basına açıklamalarda bulundu.

Başarılarımız Ortada, Yeni Başarılar İçin Destek Şart

Kulüp olarak mücadele ettikleri spor branşlarında elde ettikleri başarılar ile Artvin’i en iyi şekilde temsil etmeyi başaran ve önemli derecelere imza atan kulübün başkanı Murat Ülker; “Beş yıldır güzel bir oluşumla Altın Kızlarımız Anadolu yıldızlar liginde çeşitli başarılara imza attık. Artvin ismini Türkiye finallerine götürdük. Türkiye Şampiyonası’nda son anda Finalde yenilerek Türkiye ikincisi olduk. Çalışarak nasıl başarılı olacağımızı görebildik ve hedeflerimizi büyüttük. Altın kızlar ile 2. Ligde mücadele edebilmek için bu sezon bölgesel lige katılma kararı aldık. Bu karar doğrultusunda takımımıza takviyelerde bulunarak 21-28 Ocak tarihlerinde Artvin ilinde 1. Etap kamp çalışması yaptık gayet faydalı bir hazırlık dönemi geçirdik. Sporcularımız gayet iyi durumda ve son derece moralli bir şekilde motive olmuş durumdayız. Takımımızı 2. Lige yükselerek ilimizin tanıtımını ve sporcularımızın başarısı adına bu yola çıktık tüm halkımızdan destek bekliyoruz. Bu noktada Eski Artvin Valimiz Sayın Ömer Doğanay’a teşekkür etmeden geçmek istemiyorum. Bugün eğer biz Artvin 7 Mart Spor olarak 2. Lige hedef koyabiliyorsak Sayın Ömer Doğanay’ın çok büyük katkısı vardır. Sizin aracılığınızla Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Yeni Valimiz Yılmaz Doruk’un da spora ilgisinin yoğun olduğunu görmüş olmaktan mutluluk duyuyorum. İnanıyor ve güveniyorum ki Sayın Valimiz Yılmaz Doruk’da Artvin’de bayan hentbolcuların ellerinden tutacaktır. Sayın Valimizi kısa zaman içerisinde kendilerinin de uygun bulmaları halinde takım olarak ziyaret etmek istiyoruz. Bu çocuklar hepimizin çocukları, Artvin çocukları. Tüm Artvin halkının bu çocukların ellerinden tutmaları gerekir. Bu çocuklar başarıları ile ilimizi tanıtıyor, Artvinliyi gururlandırıyorlar” ifadelerini kullandı.

Türkiye Şampiyonu Olmak İstiyoruz

“2018 – 2019 sezonunda Türkiye Hentbol Federasyonu’nun Küçük Bayanlarda Kulüpler Türkiye Şampiyonasına katılacak takımımızla bu yaş grubunda Türkiye Şampiyonu olmak istiyoruz” diyen Murat Ülker

“Genellikle 2004 – 2005 doğumlu bayan sporcularımızdan oluşan takımımız bu sezon içerisinde Anadolu yıldızlar ligi, Okullar Arası müsabakalarda ve kulüpler arası müsabakalardada mücadele edecek bu takımın önemli parçaları olan Kaptan Ece Ersöz ve Melike Öztürk milli takıma seçilerek göğsümüzü kabarttılar. Yine takımımızdan yetişecek ve tecrübe kazanacak sporcular Milli takımlarda ilimizi temsil edecekler. Hedefimiz daha çok sporcuyu Milli Takımlara yollamak” dedi.

Kadınlarda Hedefimiz İkinci Lige Çıkmak

Kadın kategorisinde ilk kez bölgesel ligde ilimizi temsil edecek olan 7 Mart Spor Kulübü, yaşları küçük olmasına karşın hedeflerini büyük tuttular. Kulüp başkanı Ülker, “ Kadınlar bölgesel liginde mücadele edeceğiz. İyi bir sporcu kadromuz var. Sporcularımızın yaşları küçük olmasına karşın bölgesel ligde de başarılı olabilecek kapasiteye sahipler. Biz bu yüzden hedefimizi büyük koyduk. Şubat ayı içerisinde başlayacak olan bölgesel lig müsabakaları öncesinde hazırlıklarımıza başladık. Biz bu yıl bölgesel grup müsabakalarında şampiyon olarak 2.lige çıkmak istiyoruz. Bunu başarabileceğimize inanıyoruz. Artvin’de erkeklerde hentbolda süper lige çıkmayı daha önce başarmış bir ekibin antrenörlüğünü yaptım. Artvin Ormanspor Kulübü ile 2007-2008 sezonunda Hentbol Süper Ligine çıkmıştık. Şimdi bu başarının aynısını da kadınlar dalında yapmak istiyoruz. Kendi yetiştirdiğimiz sporcularımız ile bunu başaracağımıza inanıyorum. Önce ikinci lig ardından da birinci lige ve 3 yıl sonra Süper lige çıkarak Artvin’de spora çağ atlatmanın hedefimizi inşallah Artvin halkının ve Artvinlilerin de destekleriyle başaracağız” diye konuştular.

Neden Yeni İsimleri Milli Takıma Göndermeyelim?

Bünyelerinde bulunan Kaptan Ece Ersöz ve Melike Öztürk’ü yıldızlar Hentbol Milli Takımına seçtirdiklerine bir kez daha vurgu yapan Murat Ülker, bu isimlere yeni isimlerin Artvin’den katılabilmesi için destek almaları gerektiğini söyledi. Artvinli çocukların, Artvinli gençlerin doğasında spor yapmak olduğunu ifade eden Ülker, gençlerin spor yapması, zararlı alışkanlıklardan uzak durmasının da ancak spor ile mümkün olabileceğinin altını çizdi. Ülker, kulüp olarak her zaman kendilerine büyük hedefler koyduklarını da hatırlatarak bu yıl için koydukları büyük hedefleri başarabilecek kapasitelerinin bulunduğunu belirterek Artvin’in kendilerine sahip çıkması durumunda bu başarıların gelmemesi için de hiçbir sebep olmadığını da ifade etti.

Murat Ülker, kamp sürecinde bizlere maddi manevi destek veren Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki’ye, Artvin Belediye Spor Kondisyoneri Cihan Konuk’a Diş Hekimi Ömür Yıldırım’a ve Erön Ticaret’in sahibi Bülent Ersöz’e teşekkürlerimizi sunuyoruz diyerek sözlerini noktaladı.

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com