Buradasınız: Home » Futbol » Alex De Souza, yeniden Türkiye’de  

Alex De Souza, yeniden Türkiye’de  

Alex De Souza, yeniden Türkiye’de   

Fenerbahçe’nin ve Türk futbolunun unutulmaz yıldızlarından Alex De Souza, Dr. Emrah Cınık’ın gerçekleştirdiği PRP tedavisi için geldiği İstanbul’da basın mensupları ile bir araya geldi.

Fenerbahçe’nin Efsane Kaptanı Alex De Souza, devam eden PRP tedavisi kapsamında Türkiye’ye geldi. Tedaviyi gerçekleştiren Dr. Emrah Cınık, Brezilyalı ünlü komedyen DiogoPortugalve Tercüman Samet Güzel ile birlikte İstanbul’daki Cınık Hastanesi’nde düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Alex, futbol sonrası kariyerinden sosyal yaşantısına, gelecek planlarından Türk futbolu ve Fenerbahçe’ye kadar birçok konuda hakkında merak edilenleri yanıtladı.

Basının yoğun ilgi gösterdiği ve birçok kanaldan canlı yayınlanan basın toplantısı, Dr. Emrah Cınık’ın açılış ve teşekkür konuşmasıyla başladı. Türkiye’nin saç ekimi tedavisinde dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunun altını çizen Cınık, ‘’Bu alanda dünyanın en önemli çözüm ve tedavi merkezlerinden biri olarak, futbolun gelmiş geçmiş en büyük yıldızlarından biri olan Alex De Souza’yıve yakın dostu DiogoPortugal’ıağırlamaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Alex’in saç problemi yok belki, ancak güçlendirme maksadıyla PRP tedavisi görüyor. Kendisine bizleri tercih ettiği için şükranlarımızı sunuyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

Portugal: Umarım Alex Bir Gün Fenerbahçe’ye Dönecektir

Devamında söz alan DiogoPortugal, Dr. Emrah Cınık’aAlex’in Brezilya’da yetiştiği kulüp olan Coritiba’nınAlex imzalı formasını hediye etti. Portugal, ‘’Coritiba benim de yaşadığım şehrin takımı. Bu şehir ve kulüp, Alex gibi bir yeteneği ortaya çıkardı. Bu formada birçok hikaye var. Saç Ekimi Uzmanı Doktor Emrah Bey’e uzun süredir çaresini aradığım bu konuda bizlere sunduğu tüm çözüm ve imkanlar için teşekkür ederim. Bu benim için de çok heyecan verici olacak, iyi ve sağlam ellerde olduğumdan eminim’’ diye konuştu. Yakın dostu Alex’in Türkiye’de büyük bir hayranlıkla karşılandığının altını çizen Portugal, ‘’Türk halkının Alex’e olan hayranlığını biliyoruz. Ancak yaşamadan, buraya gelmeden Alex’e gösterilen bu sevgi ve saygıyı görmek mümkün değil. Onun burada böyle karşılandığını görmek bizim için büyük bir gurur kaynağı. Umarım en uygun zamanda Fenerbahçe’ye de teknik direktör olacaktır’’ ifadelerine yer verdi.

‘Türkiye’yi Çok Özledim’

Alex De Souza ise yeniden İstanbul’a gelmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Fenerbahçe’nin unutulmaz yıldızı, sözlerine Dr. Emrah Cınık’a teşekkür ederek başlarken şu sözleri kaydetti: ‘Doktor Emrah Bey’e daveti ve ilgisi için çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle yeniden İstanbul’a gelip sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyorum. Öyle görünüyor ki Türkiye ve Türk halkı da benimle aynı duyguları paylaşıyor. Aslında birçoğumuzun ihtiyaç duyduğu bu tedavi, Türkiye’de çok ileri seviyeye ulaşmış durumda. Brezilya’da dahi buna ihtiyaç duyan çokça kimse var ve bu işin uzmanları aranıyor. Bu bağlamda Brezilya ve Türkiye arasındaki iş ilişkilerini ilerleten, bilinç sağlayan önemli bir adım attığımızı düşünüyorum.’

‘Sırada Antrenörlük Var’

Devamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alex, kariyerine antrenör olarak devam etmek istediğini söyledi. Gelecek planlarıyla ilgili sözlerini ‘’Planlarımda bir değişiklik veya engel teşkil edecek bir şey olmazsa, 2021 yılının ortasına dek tüm antrenörlük kurslarını tamamlayıp gerekli tüm sertifikaları almış olmayı planlıyorum. Böylelikle yeniden sahalara dönmüş olacağım. Futbolu bıraktığım günden bugüne, spor kariyerim boyunca süregelen yorgunluk ve yıpranmışlığı atlatıp dinlenmeyi ve ailemle vakit geçirmeyi seçtim. Şimdi yeniden, farklı bir rolde yeşil sahalara dönmeyi hedefliyorum’’ şeklinde sürdüren Alex, bir gün Fenerbahçe’de yer almak isteyip istemediğine dair soruları ise ‘’Bu tip kararları alma noktasında Fenerbahçe’nin hali hazırda bir başkanı ve yönetim kurulu var. Benim kendi karar ve insiyatifimle kendimi Fenerbahçe’de veya bir başka kulüpte işe almak gibi bir şansım yok, dolayısıyla bu konu, bu kararları alabilecek kimselere yöneltilebilir’’ şeklinde yanıtladı.

‘Fenerbahçe Her Daim Zirveye Oynayacaktır’

Fenerbahçe’nin mevcut durumunu nasıl değerlendirdiğine dair sorulara ‘’Bu konuda söyleyebileceklerim son derece kısıtlı, zira yalnızca skorları takip edebiliyorum. Maçları, antrenmanları izleyemediğim için fazla yorum yapamayacağım. Ancak Fenerbahçe büyük bir kulüp ve her zaman mutlaka bir şekilde tepeye oynamayı başaracaklardır’’ yanıtını verdi.Eski takım arkadaşlarından Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel’in Fenerbahçe’nin gelecek planları içerisinde yer aldığına dair soruları da yanıtlayan Alex, ‘’Emre halen aktif olarak futbol oynuyor ve çok başarılı. İlerleyen yaşına rağmen Türk Milli Takımı ile Avrupa Şampiyonası’na katılma başarısı gösterdi. Her zaman başarılı olacağını düşünüyorum. Volkan ise futbol hayatını sonlandırdı ve teknik heyetle birlikte kariyerini sürdürüyor. Onun da başarılı olacağını düşünüyorum’’ sözleriyle eski takım arkadaşlarını onore etti.

‘Jübile Planım Yok’

Türkiye ziyaretinin çok kısa olacağını ifade eden Alex, Fenerbahçe’nin kendisiyle ilgili bir jübile maçı organizasyonu olup olmayacağına ilişkin soruya ise ‘’7 Aralık 2014’te futbolu bıraktım ve üzerinden uzun zaman geçti. Şu ana dek böyle bir girişim olmadı, benim de henüz böyle bir planım yok’’ yanıtını verdi.

 ‘Oyuncuları Kıyas Etmek Doğru Değil’

Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en önemli yıldızlarından biri olarak gösterilen ‘Profesör’ lakaplı Alex, Türkiye’ye transfer olan yabancı yıldızların kendisiyle birlikte GheorgeHagi gibi efsane oyuncularla kıyas edilmelerinin ise yeni gelen oyunculara haksızlık teşkil ettiğini söyledi. Falcao örneği üzerinden gelen bu soruyu ‘’Falcao’yu kişisel olarak tanımasam da futbol camiasındaki başarılarını takip ediyorum. Fransa’da, İspanya’da gol kralı olmuş bir oyuncu olduğu için beklentilerin yüksek olması son derece doğal. Ancak Galatasaray’a gelen bir futbolcunun Hagi ile, Fenerbahçe’ye gelen bir futbolcunun da benimle kıyas edilmesini çok da adil bulduğumu söyleyemem. Bizler bir kariyer yaşadık ve hikayemiz bitti, yeni gelen oyuncuların ise yeni başlayan veya devam eden öyküleri var. Bitmiş bir hikaye ile bunların kıyas edilmeleri bence oyuncuya haksızlıktır. Falcao’nun potansiyeli malum; gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini zaman gösterecek ancak mukayeseleri doğru bulmuyorum’’ şeklinde yanıtlayan Brezilyalı yıldız, Fenerbahçe’nin zamanla 10 numara olarak tabir edilen seviyede oyuncularla da yeni başarılar elde etmesini beklediğini ifade etti.

Fotoğraf çekimi ve imza etkinliği ile sona eren toplantının son bölümünde Alex De Souza’ya 10 numaralı Türkiye Milli Takımı forması hediye edildi. Alex, bu formayı aktif olarak terleten Hakan Çalhanoğlu’naithafen sarf ettiği ‘’Hakan’dan özür ve müsaade diliyorum, bu formayı geçici olarak giyeceğim’’ sözleriyle sempati uyandırırken, Dr. Emrah Cınık’ın Galatasaraylı olduğunun hatırlatılması üzerine yaptığı ‘’Kendimi Galatasaraylı bir doktora emanet ettim’’ esprisiyle de salondakilere keyifli anlar yaşattı.

Tedavi süresince Türkiye ziyaretlerini sürdürmesi beklenen Alex, basın mensuplarıyla ve hayranlarıyla da bol bol hatıra fotoğraf çektirdi.

 

 

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com