Buradasınız: Home » Basketbol » A Milli Basketbol Takımımızın rakipleri belli oldu  

A Milli Basketbol Takımımızın rakipleri belli oldu  

A Milli Basketbol Takımımızın rakipleri belli oldu   

Türkiye’nin lider akaryakıt şirketlerinden Total istasyonlarının ana sponsoru olduğu A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın,FIBA 2020 Olimpiyat Elemeleri öncesi rakipleri açıklandı.

Total istasyonlarının ana sponsoru olduğu A Milli Erkek Basketbol Takımımızın, 23-28 Haziran 2020 tarihleri arasında Hırvatistan (Split), Kanada (Victoria), Litvanya (Kaunas) ve Sırbistan (Belgrad) ev sahipliğinde dört ayrı şehirde gerçekleştirilecek FIBA 2020 Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’ndaki rakipleri belirlendi.

İsviçre’deki Patrick Baumann Basketbol Evi’nde yapılan kura çekimi sonuçlarına göre Türkiye, Kanada (Victoria) Grubu’nda yer alacak. Grupların kendi içerisinde A ve B olarak ikiye ayrıldığı sistemde, B Grubu’nda mücadele edecek A Erkek Milli Takımımız; Çekya ve Uruguay milli takımları ile mücadele edecek.

A Milli Erkek Basketbol Takımımız, B Grubu’nu ilk iki sırada tamamladığı takdirde; Çin, Kanada ve Yunanistan’ın mücadele ettiği A Grubu’nu ilk ikide tamamlayan ekiplerle çapraz olarak eşleşecek. Çapraz eşleşme sonucunda belirlenen yarı final maçlarının kazananları finalde karşı karşıya gelecek ve bu finalin kazananı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları vizesini alacak.

Enerjisi Güzel Takım; 23 Haziran 2020 tarihinde Uruguay ve 24 Haziran 2020 tarihinde de Çekya ile karşılaşacak.

Total istasyonları “Seni Nerede Olsa Bekler, SeniNerede Olsa Destekleriz. Haydi Enerjisi Güzel Takım, Birlikte Yepyeni Zaferlere!” diyerek Milli Takım’ı desteklemeye devam edecek.

 

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com