Buradasınız: Home » Basketbol » 2018-2019 Fikstürü belli oldu  

2018-2019 Fikstürü belli oldu  

2018-2019 Fikstürü belli oldu   

CBL Ankara Kurumlararası Basketbol Ligi’nde yeni sezon 2 Aralık Pazar günü oynanacak maçlarla start alacak.

Yeni sezonda ligde mücadele edecek 18 takımın temsilcileri ile birlikte CBL Ankara Kurucusu Ersin Eroğlu, CBL İstanbul kurucusu  Emre Atalay, Bursa BCBL kurucusu Mesut Gökçe, CBL Ankara Ligi Disiplin Kurulu Başkanı, Ankara Barosu Spor Hukuku Başkan Yardımcısı  Av. Serhan Özdemir ve Ankara Basketbol İl Temsilcisi Yalçın Efe’nin katıldığı lig kurulu toplantısı 26 Kasım Pazartesi günü Bilkent Sports International-Salus’ta gerçekleştirildi.

Yaklaşık 100’e yakın davetlinin katıldığı toplantı ve kura çekimi öncesinde ligde mücadele edecek takımların temsilcileri sezon açılış partisinde bir araya gelerek lig yetkilileri ile sohbet ettiler. CBL Ankara Kurucusu gerçekleştirilen toplantıda geride kalan 3 sezonun kısa bir özeti ile birlikte ligin statüsü ve diğer detayları misafirlere aktardı.

Önce Seviye Tespit Maçları Oynanacak

Kura çekimi öncesinde gerçekleştirilen sunumda lig ile ilgili geçmişe dönük bilgiler verilirken, 2018-2019 sezonunun statüsü de açıklandı.

Seviye tespit maçlarının oynanacağı ilk turda takımlar 3 grupta mücadele edecekler. Oynanan bu maçların ardından gruplarını 1. ve 2 sırada bitiren 6 takım Seri A’da, gruplarını 3. ve 4. sırada bitiren 6 takım Seri B-1’de, gruplarını 5. ve 6. sırada bitiren diğer 6 takım ise Seri B-2’de yer alacaklar.

Tek devreli lig usulüne göre oynanacak normal sezon maçları sonrasında Seri B-1’de normal sezonu ilk iki sırada tamamlayan 2 takım Seri A’da yer alan 6 takımın ardından puan cetvelinde 7. ve 8. sırayı paylaşacaklar ve Seri A Play-Off Çeyrek Final mücadelesine katılmaya hak kazanacaklar.

Seri B-1’de kalan 4 takım ile Seri B-2’de yer alan ilk 4 takım (9’dan 16.) sıralanacak ve Seri B Play-Off Çeyrek Finali oynayacaklar. Seri B-2’yi son iki sırada bitiren takımlar ise sezonu tamamlayacak.

2 Aralık Pazar günü ilk maçların oynanacağı CBL Ankara 2018-2019 sezonunun seviye tespit grupları şöyle;

A GRUBU

Türk Telekom

Roketsan

Denizbank

Havelsan

Limak Holding

Man

B GRUBU

TCMB

Bilkent Holding

Enerjisa

Eti Maden

Ortana

TCDD

C GRUBU

Aselsan

ADO

EPDK

TC Hazine ve Maliye B.

STM

SSB

 

 

 

0 Paylaşımlar

© 2011 Powered By atokyayinlari.com