Buradasınız: Home » Judo » 1.Japonya Büyükelçiliği Judo Turnuvası yapıldı  

1.Japonya Büyükelçiliği Judo Turnuvası yapıldı  

1.Japonya Büyükelçiliği Judo Turnuvası yapıldı   

Judo Federasyonu ile Japonya Ankara Büyükelçiliği’nin ortaklaşa düzenlediği turnuvada11 il ve Suriye’den 53’ü kadın toplam 148 judocumuz madalya mücadelesi yaptı. Ankara 8 altın 11 gümüş ve 14 bronz madalya ile birinci oldu.

Judo Federasyonu ve Japonya Ankara Büyükelçiliği’nin katkılarıyla ‘1. Japonya Büyükelçiliği Judo Turnuvası’ yeni tesislerimizde bulunan salonda yapıldı. 11 il ve Suriye’den 53’ü kadın toplam 148 judokanın katıldığı müsabakalarda; Ankara 8 altın, 11 gümüş ve 14 bronz madalya ile birinci oldu.

Dereceye girenlere madalya ve sertifikaları; Japonya Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz’un yanı sıra Federasyon eski başkanımız Fatih Uysal, Japon Judo uzmanı eğitmen ve Uluslararası İlişkiler Komitesi Üyesi Kenji Mitsumoto ve kurul üyelerimiz tarafından verildi.

Müsabakalarda en iyi teknik yapan Suriyeli Halid Savadi ve Muna Haiş Büyükelçi ve Federasyon Başkanımız tarafından ayrıca madalya ile ödüllendirildi.

Müsabakalar sonunda dereceye giren judokalar şöyle belirlendi:

Kadınlar:

32 Kg: 1. S. Zeynep Kaygısız (Ankara)

36 Kg: 1. Adalet Karataş (İzmir), 2. A. Naz Özdemir (Denizli), 3. Zeynep Özmen (Ankara).

40 Kg: 1. M. Nur Alkış (İzmir), 2. İremsu Çankaya (Ankara), 3. Hanife İlhan (Konya), 3. Beyza Canpolat (Ankara).

44 Kg: 1. Tuana Gülenay (Ankara), 2. B. Ceren Doğan (İzmir), 3. Buse Uykun (K.Maraş), 3. Birgül Duman (Ankara).

48 Kg: 1. Hilal Seçen (Ankara), 2. K. Nur Sara (Ankara), 3. İrem Uğurlu (Kilis), 3. Betül Comart (Ankara).

52 Kg: 1. A. İrem Yıldırım(Ankara), 2. Cansu Tiryaki (Ankara), 3. Dilara Eryörük (Tekirdağ), 3. Sahra Durgut (Ankara).

57 Kg: 1. Reyhan Oğuz (Denizli), 2. Sahra Çetin (Denizli), 3. Kevser Dilbirliği (K.Maraş), E. Sude Akman (Ankara).

63 Kg: Hatice Koçyiğit (Ankara), 2. Aleyna Kara (Ankara), 3. Semiha Özmen (Ankara), Sıla Ayan

(Ankara).

+ 63 Kg: 1. Gülbeyaz Seviş (Denizli), 2. Elif Uzun (Ankara), 3. C. Yaren Polat (Tekirdağ).

Erkekler:

34 Kg: 1. Ramazan Yıldız (İzmir), 2. Ramazan Kibaroğlu (Ankara), 3. İ. Buğra Koçyiğit (Ankara), 3. Fikri Can (Ankara).

38 Kg: Selim Ilgaz (Ankara), 2. Efecan Taşçı (K.Maraş), 3. Arda Güllü (Ankara), 3. E. Baki Okur (Kilis).

42 Kg: B. Efe Nar (Ankara), 2. Cuma Kutlu (Ankara), 3. Veysi Güneş (İzmir), 3. Enes Uslu (K.Maraş).

46 Kg: 1. Yunus Esenboğa (Iğdır), 2. B. Alperen Selen (K.Maraş), A. Taha Öğütcü (Konya), 3. Ö. Faruk Akdemir (Sakaeya).

50 Kg: 1. M.Ata Şimşek (İzmir), 2. M. Nurettin Güllü (Ankara), 3. Beritan Yıldırım (Denizli), 3. Emir Akar (Tekirdağ).

55 Kg: 1. Yücel Göker (Konya), 2. Z. Efe Öcal (Ankara), 3. Yiğit Yumrutaş (Denizli), 3. Abdülkadir Çelik (Ankara).

60 Kg: 1. A. İlker Turgut (Konya), Onur Duman (Ankara), 3. Mirkan Esmer (İzmir), 3. Kemal İlgar (Ankara).

66 Kg: 1. Metehan Bayraktar (Ankara), Abdülkadir Koca (Ankara), 3. Ömer Ural (Denizli), 3. Eren Koçak (Karaman).

73 Kg:1. A.Kadir Acemoğulları (Kilis), 2. Gökay Salman (İzmir), 3. M. Yasin Kara (Konya).

+73 Kg: 1. M.Ali Akıncı (Denizli), Doğukan Oğuz (Denizli), Atakan Canpolat (Ankara).

 

© 2011 Powered By atokyayinlari.com